KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14009210
nr 1400 9210
Ernst Larsson
(1911-1998), Sverige
Blomsterstilleben. Monogramsignerad. Akvarell, 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x37cm
Ernst Larsson, svensk målare född i Limhamn 1911, död 1998 i Lindome.
Utrop:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:45:32
Ernst Larsson
Läs mer om Ernst Larsson